Wycieczki wirtualne

Najnowsze panoramy (kwiecień 2011)

Antigua Guatemala

      Z ostatniej podróży do Ameryki Środkowej w marcu 2011 przywiozłem kilkadziesiąt panoram. Na razie można obejrzeć tylko kilka panoram sferycznych z ulicznej procesji w Antigua Guatemala - dawnej stolicy Gwatemali, zniszczonoej podczas trzęsienia ziemi w 1773 roku. Takie uliczne procesje w Guatemali, jak na tej panoramie sferycznej odbywają się już od 6 tygodni przed Wielkanocą, w każdą niedzielę, co tydzień w innej miejscowości.

Chichicastenango

      W środkowej części Gwatemali, 140 km na północny zachód od stolicy, w departamencie Quiche znajduje się miasteczko Chichicastenango. Oficjalna nazwa - Santo Tomás Chichicastenango. Chichicastenango jest ważnym ośrodkiem kultury Majów. Jest tu bardzo rozwinięte tradycyjne rzemiosło i miasto jest znane z odbywającego się targu w każdy czwartek i niedzielę. Tutaj można zobaczyć panoramę sferyczną targu na schodach kościoła Santo Tomás . Kościół ten pochodzi z XVII wieku i jest najważniejszym miejscowym zabytkiem. Następna panorama przedstawia przygotowania do procesji w kościele w Chichicastenango.

Ferry el Che Guevara, Lago Ometepe

      Na południu Nikaragui, przy granicy z Kostaryką, znajduje się jezioro Nikaragua. W poludniowo-zachodniej części jeziora położona jest niewielka wyspa Ometepe o powierzchni około 275 km². Pomiędzy portem Moyogalpa na wyspie, a miejscowością San Jorge na stałym lądzie kursują promy, między innymi prom Ferry el Che Guevara. Oto panorama sferyczna Ferry el Che Guevara . Nad wyspą góruje czynny wulkan Concepción o wysokości 1610 m n.p.m. i nieco niższy od niego, także czynny wulkan Maderas - 1326 m.n.p.m. Niestety są one schowane w chmurach i niewidoczne na panoramie sferycznej.